חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רוקפלר סנטר

Rockefeller Center

45 Rockefeller Plaza, New York, NY 10111

קצת על רוקפלר סנטר

רוקפלר סנטר (Rockefeller Center) הוא מתחם מגורים ועסקים מרשים במרכז מנהטן בניו יורק. המתחם מכיל מספר בניינים גבוהים, משרדים, חנויות, מסעדות ומרכזי תרבות ופנאי, ומציע פעילויות למבקרים ותושבים כאחד. המתחם נקרא על שם המשפחה העשירה רוקפלר, שבנתה והקימה את המרכז. רוקפלר סנטר הוקם בשנות ה-30 של המאה ה-20 על ידי משפחת רוקפלר, המשפחה העשירה והמשפיעה ביותר בארצות הברית באותה תקופה. המתחם נבנה בשטח בו היו מספר חנויות ובנייני מגורים קטנים.

בזמן הבנייה של רוקפלר סנטר, נעשה שימוש בטכנולוגיות בנייה מתקדמות ובעיצובים מודרניים, כך שהמתחם עמד בראש טכנולוגיות הבנייה והעיצוב של אותה עת. הבנייה של המתחם החלה בשנת 1931 והושלמה בשנת 1939, והכילה 19 בניינים שונים בגובה של כ-70 קומות.

מטרת המתחם הייתה לספק מקום מגורים ומשרדים לעשירים ולחברה העילית של העיר, ובנוסף לכך לספק מקום לקניות, תרבות ופנאי. בין הבניינים הגבוהים במתחם נמנים הבניינים של הכנסייה של סנט פטריק, ושל בניין ה-RCA, שהיה כולל בתוכו את רדיו סיטי מיום שהחל בשידוריו בשנת 1933. במתחם נמצא גם מתחם המשולב של NBC, שהיה אחד המרכזים הגדולים ביותר של חברת הטלוויזיה האמריקאית באותם שנים. כיום יש במקום חנות מרצ'נדייז של כל הסדרות האהובות ששודרו בNBC לאורך השנים (חברים, סטארדיי לייט נייט ועוד) כמו כן, במרכז תמצאו גם את חנות הצעצועים FAO Schwarz המפורסמת בה תוכלו לבלות שעות רבות.

בנוסף, בתקופת הכריסמס מוקם בכיכר זו עץ אשוח הגדול של ניו יורק, לצד זירת החלקה על הקרח ענקית והוא נחשב לאחת הנקודות המרכזיות והפופולאריות ביותר בחגיגות הכריסמס.

שימו לב שבמגדל המרכזי, יש תצפית מאוד פופולארית שנקראת Top of the Rock, תוכלו לקרוא על התצפית כאן.

רוקפלר

מה צריך לדעת לפני שמגיעים לרוקפלר סנטר?

תחנת המטרו 47-50 Sts-Rockefeller Ctr נמצאת במתחם.
פסל אטלס במרכז רוקפלר
רוקפלר
רוקפלר ניו יורק

אטרקציות נוספות באזור

מוזיאון על התפתחות תרבות הפופ של ניו יורק
אחד מאולמות המופעים הידועים ביותר בניו יורק.
חנות הדגל של הדונאטס הכי טעים שתאכלו בניו יורק, בהתחייבות!