חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פסל החירות

Statue of Liberty

Liberty Island, New York, NY 10004

קצת על פסל החירות

פסל החירות הוא אחד מסמלי העיר ניו יורק ואף של ארצות הברית המוכר כסמל מורשת עולמי על ידי אונסקו. פסל החירות ממוקם על אי בים המוביל בין מנהטן לסטאטן איילנד.

פסל החירות, הוא בדמות ליברטס, אלת החירות הרומית, הלבושה בגלימה רומאית קלאסית הנושאת לראש נזר בעל שבעה חודים המציינים את שבעת יבשות העולם, כל אחד פונה לכיוון אחר, כשמש. האלה הרומאית, נועלת לרגלייה סנדליים כאשר אחת מרגליה עומדת על שרשרת פלדה שבורה, המסמלת את שחרור השיעבוד והעבדות. ידה הימנית של האלה הרומאית מורמת מעלה ומחזיקה בלפיד, כדי להאיר את דרכם של העולים לארצות הברית. בידה השנייה היא אוחזת בלוח שעליו חרוט תאריך הכרזת העצמאות האמריקאית.

פסל החירות המיוחד נוצר על ידי האמן הצרפתי אוגוסט בארתולדי (Frédéric Auguste Bartholdi), האדריכל הראשי מוריס קוצ'לין (Maurice Koechlin) והאחרון – גוסטב אייפל (Gustave Eiffel) שהיה אחראי על עיצוב החלק הפנימי של פסל החירות (כן כן, זה אותו גוסטב אייפל שאחראי על מגדל אייפל בפריז). פסל החירות נפתח לציבור לראשונה בשנת 1886 וכארבעים שנה לאחר מכן, 1924 הוא הוכר כאנדרטה לאומית בארצות הברית. פסל החירות נמצא בגובה של 93 מטרים ומשקלו 450,000 פאונד.

אם אתם מגיעים לפארק באטרי במטרה לראות את פסל החירות, אל תתפתו לקנות כרטיסים למעבורת מהאנשים שמסתובבים בפארק, קרוב לוודאי שהם מוכרים כרטיסים במחיר מופקע, או שהם מוכרים כרטיסים מזוייפים.

לראות את פסל החירות בחינם

אתם יכולים לעלות על המעבורת החינמית שמפליגה לסטטן איילנד באתר הזה תוכלו להתעדכן בשעות הפעילות שלה. המעבורת עצמה יוצאת מנקודה זו, שימו לב שהיא לא עוצרת בפסל החירות, היא פשוט נוסעת קרוב אליו לעבר סטטן איילנד, שם תוכלו לשבת במסעדה לעשות סיבוב קטן ולחזור למנהטן.

פסל החירות ניו יורק

מה כולל סיור באי ליברטי?

ראשית, חשוב לציין שהסיור לוקח כארבע שעות, ניתן להצטרף לטיול שיוצא בשעה 8:15 או 11:00 בבוקר והמחיר כולל את עלות המעבורת שיוצאת מפארק באטרי, שנמצא ברובע הפיננסי של ניו יורק, מדריך מקומי, כרטיסים לאי פסל החירות ולמוזיאון שנמצא שם וכרטיסים לאי אליס ולמוזיאון שנמצא שם. בגלל שהסיור כולל את כל הכרטיסים מראש, אתם זכאים לדלג על התורים הארוכים שיש במקומות האלו. מי שייבחר לעלות על המעבורת של 8:15 בבוקר, יהנה מהמעבורת הראשונה של היום, כך שאי הליברטי עדין יהיה ריק מאנשים ותוכלו לטייל בו בכיף ובשלווה.

במהלך הסיור, אתם תעלו על מעבורת שתיקח אתכם לשני האיים הסמוכים, אי הליברטי בו נמצא גם פסל החירות ומוזיאון פסל החירות לאחר מכן, תעברו במעבורת קצרה לאי אליס הסמוך, אי מיוחד בו עצרו הפליטים שהגיעו לארצות הברית, הסיור באי אליס הוא בעזרת מדריך קולי, תוכלו לטייל כאן בקצב שלכם, ולחזור למנהטן במעבורת באיזו שעה שאתם רוצים.

שימו לב – העלייה על המעבורת כוללת בידוק ביטחוני זהה לזה שעוברים בשדה תעופה, אין להעלות למעבורת בקבוקים מעל 100 מ"ל, חפצים חדים וכו.

לאטרקציה זו חייב להזמין כרטיסים מראש, אבל אל דאגה, ניתן לבטל אותם עד 24 שעות לפני תאריך הכרטיסים אם התוכניות שלכם ישתנו.

מה צריך לדעת לפני שמגיעים לפסל החירות?

אין, ניתן להגיע דרך המעבורת בלבד.

השייט לפסל החירות בתשלום, יש מעבורת שיוצאת מפארק באטרי וניתן לקנות אליה כרטיסים כאן.

 

אטרקציות נוספות באזור

קניון עצום במבנה מיוחד
טיסה בשמי ניו יורק, חוויה של פעם בחיים
השור המפורסם בלב הרובע הפיננסי.