חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ספריית העיר ניו יורק

NY Public Library

New York Public Library – Stephen A. Schwarzman Building

קצת על ספריית העיר ניו יורק

הספרייה הציבורית של ניו יורק היא אחת מהמוסדות התרבותיים המפורסמים ביותר בעולם. הספרייה משמשת כמרכז מחקר ומפגש חברתי עשיר. קולקציות הספרייה כוללות מיליוני פריטים כגון ספרי חקירה, ספרות, מפות, תמונות, ומסמכים היסטוריים מגוונים, והם מוצגים במבנים אדריכליים מרהיבים. הספרייה הציבורית של ניו יורק היא אחת היא אחת משלושת הספריות הציבוריות של העיר ניו יורק ומחמשת הסיפריות הגדולות והמרשימות בעולם!

הספרייה הציבורית בניו יורק נבנתה בשנת 1895 על ידי אסטור וולדורף, אדם עסקים ופילנתרופ המבוסס בניו יורק ונחנכה בשנת 1911, עלות בנייתה הסתכמה בתשעה מיליון דולר. הבניין עוצב על ידי מתכנן הבניינים האמריקאי ג'ון מרברי קאר. הספרייה הציבורית הוכרזה כנכס לאומי בשנת 1965 והוכרזה גם כאתר היסטורי לאומי בשנת 2017 על ידי הנשיא דונלד טראמפ. מאז התחילה מהלכי שיפוץ והרחבה רבים במבנה, כולל פתיחת המרכז הניו-יורקי למחקר בשנת 2014. הספרייה הציבורית בניו יורק היא אחת מהספריות הציבוריות הגדולות בעולם ומאכסנת מעל ל- 55 מיליון פריטי מידע, כולל ספרים, מגזינים, מסמכים ארכיוניים, תמונות ועוד. המטרה של הספרייה הציבורית בניו יורק היא לספק גישה חופשית ושוויונית למידע ולמקורות לימוד ומחקר לכל תושבי ניו יורק ולכל אורח המבקר בעיר.ולכן הכניסה אליה בחינם. במקום תוכלו לצפות בתעורכות משתנות לצד תערוכות קבועות, וכן להתפנק במזכרת מיוחדת בחנות המזכרות של הספרייה. בעבר שטח הספרייה הציבורים בניו יורק שימש כבית קברות.

בין היתר, תוכלו לראות את הבובות המקוריות עליהם נכתב הספר פו הדוב, את הספר הראשון בעולם שהודפס- תנ"ך גוטנברג ועוד מסמכים היסטוריים חשובים ובעלי ערך עליון.

אם אתם חובבי סרטי קולנוע, הספרייה הציבורית בניו יורק כיכבה במספר סצנות של סרטים מובילים כמו ספיידרמן, היום שאחרי מחר, סקס והעיר הגדולה ואקס ליבריס.

בנימה אישית אני חייבת לציין שהביקור כאן הרבה יותר עוצמתי ממה שחשבתי, מעבר לבובות של פו הדוב עליהן גדלתי, לצפות בכתבים הכתובים בעברית מלפני עשרות ומאות שנים, בין אם מדובר בהגדה של פסח או מגילת אסתר, תנך גוטנבר כמובן ואפילו ספריו של שקייספיר המתורגמים לעברית, מרגשת מעוד. אני ממליצה על ביקור קצר כאן. (אחרי חצי שעה עד שעה תסיימו את כל התערוכות..)

הספריה הציבורית בניו יורק

וחוץ מזה, לחובבי הסדרה סקס והעיר הגדולה – זה הלוקיישן בו התקיימה החתונה של קארי ברדאשו ומיסטר ביג.

הספריה הגדולה בעיר ניו יורק

מה צריך לדעת לפני שמגיעים לספריית העיר ניו יורק ?

התחנה 5 Av נמצאת בגב הספרייה.

הכניסה בחינם, ניתן לתרום כסף לספרייה.

הסיורים בספרייה הציבורית של ניו יורק מתקיימים בימים מיום שני עד שבת בשעות 11:00-14:00 וביום ראשון בשעה 14:00.

פו הדוב בספריה הציבורית בניו יורק
הגדה של פסח בספריה הציבורית בניו יורק
תקרה מיוחדת בספריה הציבורית של ניו יורק

אטרקציות נוספות באזור

מוזיאון על התפתחות תרבות הפופ של ניו יורק
אחד מאולמות המופעים הידועים ביותר בניו יורק.
חנות הדגל של הדונאטס הכי טעים שתאכלו בניו יורק, בהתחייבות!