חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון אינטרפיד הים האוויר והחלל

Intrepid Sea, Air & Space Museum

Pier 86, W 46th St, New York, NY 10036

קצת על מוזיאון אינטרפיד הים האוויר והחלל

מוזיאון אינטרפיד הים, האוויר והחלל, הוא מוזיאון מרתק שממוקם על נושאת המטוסים הישנה של אמריקה "אינטרפיד" בלב מנהטן, על גדות נהר ההדסון, בפיר 86 שנמצא מול רחוב 46.

נושאת המטוסים עליו המוזיאון נמצא, היתה בתפקוד מבצעי בעיקר במלחמת העולם השנייה והיא בעצם ספינת ענק שעליו מסוקים ומטוסים יכולים לנחות. כיום הספינה יצאה מתפקוד מבצעי ומשמשת כמוזיאון ימי, העוסק בתפקוד הצבאי של ארצות הברית בים, באוויר ובחלל באמצעות מגוון תצוגות מטוסים ומסוקים שונים, על חיי היום יום בנושאת מטוסים אמריקאית ואפילו להיכנס לצוללת "גראולר" שעוגנת לצד נושאת המטוסים העצומה ולהרגיש איך זה להיות בה.

בעוד בסיפון העליון של נושאת המטוסים ניתן לראות את המסוקים והמטוסים השונים, בספונים התחתונים ישנם אולמות תצוגה שמשחזרים את אופן העבודה והמחייה של החיילים והקצינים ששירתו בה, כמו אולמות הניווט וההיגוי שלה, חדרי הקשר ואפילו חדרי השינה.

לסיכום, במוזיאון תוכלו לצפות במסוקים, מטוסים, צוללות, משחתת אדסון, נושאת המטוסים כמובן וכן מעבורת החלל אנטרפרייז. המוזיאון בהחלט מתאים גם למי שלא חובב מטוסים, בכל זאת, לא כל יום ייצא לכם להעלות על נושאת מטוסים צבאית אמיתית ולצפות מקרוב במסוקים ומטוסים מיוחדים ומשונים כמו הקונקורד – מטוס הנושאים המהיר בעולם, מטוסים עם כנפיים מתקפלות, צוללות וכמובן איך אפשר שלא להזכיר שוב את האנטרפרייז, מעוברת חלל אמיתית!

 

מידע כללי על נושאת המטוסים אינטרפיד

כמו שציינתי למעלה, נושאת המטוסים אינטרפיד היא נושאת מטוסים שיצאה מתפקוד צבאי, אך היא פעלה במשך 31 שנים בצבא האמריקאי, כולל תפקוד מבצעי בזמן מלחמת העולם השניה, אז היא הותקפה על ידי מפציץ טורפדו יפני, היא הצליחה להגיע בבטחה לנמל בסן פרנסיסקו ולעבור תיקון מקיף ולחזור לפעילות מאז. מלבד מלחמת העולם השניה, נושאת המטוסים פעלה גם בזמן המלחמות מול ויאטנם וקוריאה, במצור על קובה ועוד. רק בשנת 1974, נושאת המטוסים הגיעה לחופי ההדסון והפכה למוזיאון ימי המספק חוויה מרגשת ושונה ממה שאנחנו רגילים.

כדי להבין ולהמחיש כמה נושאת המטוסים ענקית – אורכה הוא 243 מטר (רבע קילומטר!) או 2.4 מגרשי כדורגל והיא במשקל של 42,000 טון.

אם אתם בניו יורק, במיוחד אם אתם עם ילדים או חובבי מטוסים וצוללות, אל תפספסו את המקום הזה, הוא באמת שונה מאוד משאר המוזיאונים בעיר (ואפילו בעולם) ומספק הצצה לעוצמה האמריקאית במלוא מובן המילה.

על הסיפון תמצאו מדריכים שיישמחו להסביר לכם מה אתם רואים, כמו כן, יש סיור קולי מודרך שתוכלו להוריד ולהקשיב בזמן ההליכה בין החללים השונים.

מבחינת תכנון הזמנים, אתם יכולים להעביר כאן בקלות שלוש שעות שלמות, שיעברו כהרף עין. אני ממליצה לכם להזמין כרטיסים מראש, מלבד התורים שלפעמיים יכולים לקחת זמן, הזמנת כרטיסים מראש תבטיח את כניסתם למוזיאון. למי שחושש משינויים בתוכניות, אתם תוכלו להזמין היום ולבטל בחינם עד 24 שעות לפני תאריך הכרטיס שהזמנתם.

מה צריך לדעת לפני שמגיעים למוזיאון אינטרפיד הים האוויר והחלל?

תחנת 50 Stנמצאת במרחק רבע שעה מהמוזיאון, יש קווי אוטובוס שעוצרים קרוב יותר.

אטרקציות נוספות באזור

מוזיאון על התפתחות תרבות הפופ של ניו יורק
אחד מאולמות המופעים הידועים ביותר בניו יורק.
חנות הדגל של הדונאטס הכי טעים שתאכלו בניו יורק, בהתחייבות!