חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קתדרלת פטריק הקדוש

St. Patrick's Cathedral

St. Patrick's Cathedral 5th Ave, New York, NY 10022

קצת על קתדרלת פטריק הקדוש

קתדרלת פטריק הקדוש בניו יורק היא הקתדרלה הגדולה ביותר באמריקה הצפונית ומקום משכנו של הארכיבישוף של ניו יורק. הקתדרלה משמשת כמרכז דתי חשוב לקהילה הנוצרית בחלק המערבי של ניו יורק. הקתדרלה נמצאת במידטאון, בין שדרה החמישית לשדרות מדיסון ובין הרחובות 50-51.

קתדרלת פטריק הקדוש נבנתה בין השנים 1858-1878 על ידי האדריכל ג'יימס רנוויק (James Renwick, Jr.). רנוויק עיצב גם את בניין הספרייה הציבורית של ניו יורק ואת בניין המטרופוליטן. מבנה הקתדרלה נבנה בסגנון גותי ומעוצב בצורה מרשימה עם חלונות גבוהים וקירות מעוצבים. הקתדרלה כוללת רבע מיליון אבנים לבנות שהונחו בצורה יפהפייה והיא מכילה מגוון של עצמות קדושות לנצרות ויצירות אמנות מרהיבות. לקתדרלה יש שני צריחים גבוהים ומיוחדים, המגיעים לגובה של מאה מטרים.

בקתדרלה, מעבר לפן הדתי שלה, תמצאו גלריית אומנות יפה, וויטראג'ים מרשימים ומרפסת על גג הכנסייה, המציעה נוף מרהיב על כל האזור. הקתדרלה גם מכילה את הספסל המפורסם בשם "הספסל הזכוכיתי", המשמש כסמל לזכות האדם לחירות ולמען שלום עולמי.

גם אם תבחרו לוותר על הכניסה לכנסייה, מבט מהרחוב על הכנסייה הבנויה מאבנים הלבנות לצד גורדי השחקים המשורטטים יוצרת מראה ייחודי ומרשים שלא רואים בכל יום.

כמובן שאתם יכולים להיכנס פנימה (מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי לחסוך את תורי הכניסה) ולצפות ביופי הקתדרלה גם מבפנים.

הקתדרלה סמוכה למרכז רוקפלר ומומלץ לשלב בין השתיים.

קתדרלת סיינט פטריק ניו יורק סיטי

מה צריך לדעת לפני שמגיעים לקתדרלת פטריק הקדוש?

במרחק 3 דקות הליכה תמצאו שתי תחנות סאבווי קרובות, הראשונה היא תחנת 5 Avenue-53 St Station והשנייה היא התחנה של מרכז רוקפלר ונקראת 47-50 Sts-Rockefeller Ctr
קתדרלת סיינט פטריק ניו יורק

אטרקציות נוספות באזור

בית כנסת גדול ומרשים שנבנה במאה ה-19
גורד השחקים של איש העסקים ונשיא ארצות הברית לשעבר – דונלד טראמפ.
אחת התצפיות המיוחדות והפופלאריות בעיר.