חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיסוי אמריקני

בתחום הפיננסים הבין־לאומי יש מעט נושאים שמעוררים חשש ובלבול כמו נושא המיסוי האמריקני. לישראלים החיים בארצות הברית, מנהלים בה עסק או משקיעים בנכסים בתחומיה אין דבר חשוב יותר מהבנת המורכבות של מערכת המס האמריקנית. למרבה המזל, אין צורך להתמודד עם המערכת הזאת לבד, וכדאי לדעת שאם מסתייעים ברואה חשבון שמתמחה במיסוי ישראלי־אמריקני, מגלים שהיא ידידותית למדי ואפילו משתלמת. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על מיסוי אמריקני. 

חובות המס של תושבים זרים בארצות הברית

הדבר הראשון שצריך להבין על מערכת המיסוי האמריקני, הוא שגם תושבים זרים חייבים לדווח על הכנסתם לרשות המיסים, ה־IRS. ישראלים רבים המתגוררים בארצות הברית, מגלים שהם כפופים לחוקי המס האמריקנים ונדרשים לדווח לרשות המיסים על הכנסתם בין שהם אזרחים ובין שהם תושבי קבע המחזיקים באשרת שהייה תקפה. בכל הנוגע לחבויות המס של תושבים זרים בארצות הברית, חשוב לדעת שאם אדם שוהה בתוך גבולות ארצות הברית במשך שלוש שנים רצופות, הוא נחשב תושב החייב בתשלום מיסים גם אם אין הוא אזרח. רשות המיסים מגדירה אותו נישום ומצפה ממנו להגיש דוחות שנתיים על הכנסותיו לרבות הכנסות שהוא מרוויח מחוץ לגבולות ארצות הברית. 

מס ההכנסה האמריקני

אחד המיסים החשובים ביותר בתחום מיסוי אמריקני הוא מס ההכנסה. מס הכנסה חל גם על אזרחי ארצות הברית וגם על תושביה. אז אם אתם ישראלים שמתגוררים בארצות הברית ומרוויחים הכנסה חודשית כשכירים, כעוסקים עצמאיים או כיזמים, הכנסתכם תמוסה לפי החוק הפדרלי. חשוב לדעת שמס ההכנסה האמריקני הוא מס מדורג, כלומר שיעורי המס נקבעים לפי דירוגי המס של הנישומים. נישומים המרוויחים הכנסה מעטה, ממוסים בשיעור נמוך, ואילו נישומים המרוויחים הכנסה יפה ממוסים בשיעור גבוה. בתנאים מסוימים אפשר להגיש בקשות להחזרי מס על הוצאות מסוימות. הורים יחידנים, נישומים מובטלים, סטודנטים בעלי משפחה ואחרים זכאים להטבות מס ייחודיות שלא כדאי לוותר עליהן. ישראלים המנהלים עסקים בארצות הברית צריכים לעמוד בתקנות המס הפדרליות וגם בתקנות המס המקומיות. כדי לנווט בהצלחה במים העמוקים של מערכת המס האמריקנית כדאי להיעזר במומחים למיסוי אמריקני ולגבש יחד איתם אסטרטגיות לתכנון מס שנתי ולייעול החזרי המס. 

דיווח על נכסים והכנסות מחוץ לשטחי ארצות הברית

העולם הגלובלי דורש מכולנו שקיפות פיננסית מלאה, ובשל כך ישראלים המתגוררים בארצות הברית נדרשים לדווח על נכסים הרשומם על שמם ונמצאים מחוץ לשטחי ארצות הברית ועל הכנסות שהם מרוויחים במדינות אחרות. הדיווח הוא שנתי וכולל פירוט חשבונות בנק ונכסים פיננסים שמוחזקים במדינות זרות וכן פירוט נכסים פיזיים שמניבים רווחים מחוץ לתחומי ארצות הברית. גרים בארצות הברית? אם תסרבו לדווח על כלל הנכסים וההכנסות שלכם, תמצאו את עצמכם בחקירה של ה־IRS, תקבלו קנסות כספיים כבדים ותסתכנו בעונשי מאסר. אל תסתבכו! דברו עם רואה חשבון מנוסה ועשו סדר בדיווחי המס שלכם. 

אמנת המס האמריקנית־ישראלית

למרות המורכבות הגלומה במיסוי האמריקני קל מאוד לתכנן את שנת המס ולקבל החזרי מס בסכומים גבוהים. ישראלים המתגוררים בארצות הברית יכולים ליהנות מהיתרונות שמקנה להם אמנת המס האמריקנית־ישראלית ולחסוך הרבה כסף בהוצאות מס. רוצים לייעל את דיווחי המס שלכם ולמזער את נטל המס המוטל על כתפיכם? תוכלו לדווח על תשלומי מיסים בארץ – גם על הכנסה שוטפת וגם על רווחי הון מנכסים שונים – לקבל החזרי מס בארצות הברית ולחסוך הרבה כסף מדי שנה. 

לגלות את אמריקה ולהרוויח החזרי מס

מגלים את אמריקה? אין מה לעשות – מערכת המיסוי האמריקנית היא חלק בלתי נפרד מהחלום האמריקני. אף על פי שהאתגרים של המיסוי אמריקני נראים מרתיעים, עם ייעוץ והדרכה של רואה חשבון תוכלו להתמודד היטב עם מערכת המיסוי ואף להרוויח ממנה.